Jesień 2020

Oferta programowa

DISCOVERY HISTORIA

Discovery Historia odkryje przed widzami skrywane tajemnice przeszłości, zabierze w podróż po najbardziej znanych muzeach oraz pokaże wyjątkowych ludzi, którzy poświęcają się swoim pasjom i ideałom.

W październiku na antenie pojawi się nowość „Historia kapitana Watsona”, opowiadająca o pasjonującym życiu Paula Watsona. Kapitan przemierza morza i oceany, dbając o bezpieczeństwo podwodnych stworzeń. W imię ochrony biosfery stawia czoło ludzkiej krótkowzroczności. Wraz ze swoją załogą już nieraz wchodził w konflikty z kłusownikami wielorybów, wyciągał foki z opresji oraz uwalniał rekiny z nielegalnych sieci połowowych. Dla jego ekipy każdy dzień to walka o zdrowie i życie morskich zwierząt.

Tej jesieni stacja zaprasza na kolejne sezony „Muzealnych tajemnic”. Don Wildman, przeszukując muzea, instytucje historyczne i niezbadane archiwa, odkrywa niezwykłe przedmioty i złowrogie artefakty kryjące w sobie niewiarygodne tajemnice przeszłości. Prowadzący korzysta z pomocy rozmaitych ekspertów, razem z nimi rozszyfrowując starożytne zapiski, analizując stare dokumenty i przeprowadzając niezwykłe rekonstrukcje wydarzeń. W tym sezonie widzowie odkryją zagadkę kultowego zdjęcia z 11 września, poznają sekretne życie Kleopatry oraz prześledzą krok po kroku nieudany eksperyment NASA.

Na antenę Discovery Historia zawita też nowy sezon popularnej serii Drewa Pritcharda – „Łowcy staroci”. Znany poszukiwacz skarbów, a zarazem właściciel największego sklepu z cennymi starociami w całej Wielkiej Brytanii, odsłania przed widzami kulisy handlu antykami. Drew podąży tropem kolejnych wyjątkowych przedmiotów sprzed wieków. Przemierzając miasteczka Anglii, Walii, Szkocji czy Irlandii, natrafi na bezcenne obiekty zapierające dech w piersiach niejednemu kolekcjonerowi.