Jesień 2020

Oferta programowa

SCI DISCOVERY SCIENCE

Discovery Science nie przestaje odkrywać i zaskakiwać! Śledząc najnowsze osiągnięcia technologii, przybliża widzom niecodzienne zjawiska, niezwykłe konstrukcje i zaginione skarby – zarówno na Ziemi, jak i w kosmosie! 

Już we wrześniu stacja pokaże „Gigantyczne konstrukcje według Hammonda”. To spektakularna seria inżynieryjna, której twórcy odkrywają tajemnice największych na świecie konstrukcji i maszyn. Jakie sekrety kryje najdłuższy tunel kolejowy na świecie? Co sprawia, że wieżowiec Burdż Chalifa wytrzymuje niespodziewane zmiany pogody i niebezpieczne zjawiska klimatyczne? Kto stoi za najbardziej odważnymi projektami XXI wieku? Na te i inne pytania odpowiedzi poszuka ulubieniec widzów, wielokrotnie nagradzany brytyjski prezenter Richard Hammond! 

We wrześniu na Discovery Science zobaczymy też „Kosmiczną mapę skarbów”. Darrell Miklos, poszukiwacz skarbów z zawodu i zamiłowania, podąża za tropem zatopionych bogactw. Uzbrojony w mapę stworzoną przez astronautę NASA Gordona Coopera na podstawie zdjęć zrobionych z przestrzeni kosmicznej, wyrusza na podbój wód Bahamów. To na ich dnie, według legend, spoczywają warte miliony dolarów wraki statków. Przed laty nie dotarły do swoich portów, a każdy z nich miał przewozić niezliczone ilości srebra, złota i innych skarbów.  

Tej jesieni Discovery Science zaprasza także na „Poszukiwaczy dinozaurów”. Amerykańscy kowboje są znani ze swojego stylu życia na całym świecie. Przez lata ich znakiem rozpoznawczym była hodowla bydła. Część z nich jednak porzuca dotychczasowe zajęcie na rzecz nowego pomysłu na biznes – polowania na kości dinozaurów! Czy bohaterowie nowej serii dorobią się na swoim fachu fortuny?

Kolejną propozycją stacji jest „Wybuchowy program”, w którym Tory Belleci – znany widzom z „Pogromców mitów” – oraz Tommy Passemante badają najbardziej nietypowe sposoby na wysadzanie i spalanie. Gospodarze programu opowiedzą o naukowej stronie eksplozji, detonacji i fal uderzeniowych!

Mamy też coś dla kosmomaniaków! W pierwszej połowie października stacja rozpocznie „Space Week”, czyli specjalny tydzień poświęcony niemal wyłącznie programom o ciałach niebieskich i dalekich galaktykach. Idąc za ciosem – w grudniu – na widzów czeka maraton z tytułami z przybyszami z innych planet w tle.