Jesień 2020

Oferta programowa

DISCOVERY ID

Każdego sezonu stacja ID zabiera widzów do świata zbrodni popełnianych z zimną krwią, ukazując motywy działań przestępców oraz tajniki skomplikowanych dochodzeń policyjnych. Tej jesieni będzie jeszcze mroczniej i… ciekawiej! 

Od niedzieli 27 września ID zaprosi na cotygodniowy cykl programów o seryjnych mordercach. W pierwszy weekend widzowie poznają portret Jeffrey’a Dahmera. Dzięki dostępowi do tysięcy godzin wywiadów policyjnych, zapisków FBI oraz zeznań rodziny, przyjaciół, a także osób, które przeżyły jego atak, stacja ujawni wstrząsającą opowieść o tym, jak nieśmiały nastolatek stał się seryjnym mordercą i kanibalem. W kolejnych tygodniach odkryjemy m.in. losy Gary’ego Ridgway’a – znanego jako „morderca znad zielonej rzeki”, piekarza z Alaski Roberta Hansena, a także zaginionych chłopców z Pensylwanii.

Tej jesieni stacja wyemituje także dokument o Brittany Murphy, wschodzącej gwieździe Hollywood, której niespodziewana śmierć w wieku 32 lat wstrząsnęła światem w 2009 roku. Pierwsze podejrzenia padły na anoreksję, narkotyki lub uzależnienie od sławy. Sekcja zwłok wykazała, że aktorka zmarła z przyczyn naturalnych. Kilka miesięcy później, kiedy w tajemniczych okolicznościach zginął też mąż Brittany, Simon, wszyscy zaczęli doszukiwać się drugiego dna w sprawie. Czy rzeczywiście ono istniało? Odpowiedzi na to pytanie udzieli produkcja „Brittany Murphy: tajemnicza śmierć gwiazdy”.

ID pokaże również program „Łańcuch zbrodni”. To seria przybliżająca kulisy przerażających zbrodni, które wstrząsnęły lokalnymi społecznościami i obudziły w ludziach pierwotne instynkty – chęć zemsty! Jedną z takich była na pewno sprawa snajpera, który zastrzelił na alaskańskiej autostradzie chłopaka. Kiedy najbliższa rodzina opłakiwała śmierć syna, ich sąsiedzi postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Chcąc wyrównać rachunki, wyruszyli na samowolne polowanie na jego zabójcę.