Jesień 2020

Oferta programowa

BRZYDULA

Julia Kamińska (Ula), Filip Bobek (Marek), Małgorzata Socha (Violetta), Łukasz Garlicki (Sebastian), Maja Hirsch (Paulina), Mariusz Zaniewski (Alex), Krzysztof Czeczot (Maciek), Łukasz Simlat (Adam), Piotr Rogucki (Sławo), Rafał Mohr (Miro), Marek Włodarczyk (Józef), Dorota Pomykała (Ala), Karol Pocheć (Artur), Dominika Kluźniak (Iza), Wacław Warchoł (Jasiek), Monika Fronczek (Ania), Magdalena Koleśnik (Nadia), Paulina Kondrak (Bożenka), Maciej Radel (Wojtek), Nel Kaczmarek (Beatka), Katarzyna Maria Zielińska-Jaworska (Ela), Marcin Rogacewicz (Kacper), Maria Maj (matka Maćka), Katarzyna Żak (Lucyna), Bui Ngoc Hai Nam (pan Hu), Daniel Kasprowicz (Daniel), Michał Gadomski (Władek) i inni.

Bez wątpienia to najbardziej oczekiwany telewizyjny comeback dekady. „BrzydUla” wraca na ekrany, a wraz z nią bohaterowie, których ponad 10 lat temu pokochała cała Polska. Jesienna depresja odejdzie w zapomnienie, bo w takim towarzystwie nie zagrozi ona nikomu. Już wkrótce Ula ponownie zarazi optymizmem i wiarą w ludzi, Marek przyspieszy bicie kobiecych serc, a Violetta, przez V i dwa t, sprawi, że będziemy płakać ze śmiechu! To zadzieje się naprawdę, dacie wiarę?!

Od wielkiego finału minęło 10 lat, a życie bohaterów zmieniło się diametralnie. Najbardziej głównej bohaterki – Uli Cieplak. Najlepsza asystentka F&D poświęca się teraz karierze... żony i matki. I choć czasem z sentymentem wraca myślami do zawodowych wyzwań, spotkań, pokazów mody i wielkiego świata, nie zamieniłaby swojej codzienności na żadną inną. Szczęśliwa rodzina – ukochany mąż i dzieci – rekompensują jej wszystko. Mając na głowie cały dom i urwisy, Ula nie ma czasu na nic. A już najmniej dla siebie...

Tymczasem Marek mierzy się z kolejnym kryzysem w F&D. Choć nie chce się przyznać, bez pomocy swojej prawej ręki – Uli – trudno mu bez potknięć zarządzać rodzinną firmą. Niewiele już w nim z dawnego Dobrzańskiego, bo chłopiec stał się mężczyzną. Pewne rzeczy jednak nigdy się nie zmieniają – nadal uwielbia szaleć za kierownicą sportowych samochodów oraz otaczać się pięknymi kobietami, czego najlepszym dowodem jest jego nowa asystentka Nadia.

Pewnego dnia los przecina drogi Marka i dawnej sekretarki, Violetty Kubasińskiej. Okazuje się, że ostatnie lata były dla niej bardzo szczodre. Spełniła swoje największe marzenie o sławie oraz bogactwie i została... cesarzową. Co prawda skarpet frotte, ale jednak cesarzową! Teraz w myśl reguły: jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubańczykom, wyciąga do Marka pomocną dłoń, proponując mu iście „diamentowy interes”...

W wyniku różnych zdarzeń Ula postanawia wrócić do pracy do F&D na pół etatu. Na miejscu czekają na nią starzy znajomi – przyjaciółki: Ala, Iza i Ela, przeżywający kryzys wieku średniego, Sebastian oraz nowy król finansów, Adam. Wraz z Ulą w firmie pojawia się także nowa „brzydula”. To Bożenka – niezbyt atrakcyjna, ale piekielnie bystra i zaradna kuzynka Maćka. Z kolei gabinet Pshemko przejmuje temperamentny i jeszcze bardziej ekscentryczny duet projektantów – Sławo & Miro.

Tęsknota za dziećmi, piękne kobiety, atrakcyjni mężczyźni, korporacyjne rozgrywki, które Ula zastaje w firmie sprawiają, że czuje się zagubiona. Znowu jest brzydulą w F&D, która próbuje odnaleźć swoje dawne miejsce. Jest jednak coś, co przez lata się zmieniło – w przeciwieństwie do dawnej Uli, obecna ma pewność siebie, poczucie własnej wartości i przekonanie, że wszystko się ułoży. No bo dlaczego by nie?!

Życie to jednak wzloty, upadki i niebezpieczne zakręty. Powrót na „stare śmieci”, spotkanie z dawnymi przyjaciółmi budzą w Uli emocje, o których dawno zapomniała. Czuje się jak Kopciuszek, który przez jeden błąd za późno wrócił z balu i postawił pod znakiem zapytania swoje bajkowe zakończenie. W końcu dobrze, jak nie za dobrze...

Wzruszająca, zarażająca optymizmem, prawdziwa, ale też zabawna i z przymrużeniem oka. Taką „BrzydUlę” Polacy pokochali ponad 10 lat temu. I taka też wraca do nich tej jesieni!

Kontynuacja „BrzydUli” oparta jest na oryginalnym pomyśle Piotra Jaska i jego zespołu. Producentkami serialu są: ze strony TVN – Karolina Izert („Singielka”, „Pod powierzchnią”) i Monika Gosk („Kuchenne rewolucje”, „Taniec z gwiazdami”), a ze strony FremantleMedia Polska – Grażyna Kozłowska („Na Wspólnej”).

„BrzydUla” to sztandarowy projekt tej jesieni. Fani Uli i Marka będą mogli śledzić ich perypetie aż w trzech kanałach: w Siódemce już od 5 października, a także w Playerze – prapremiery od piątku 2 października – oraz w TVN – w blokach powtórkowych w sobotę i niedzielę od 10 października.