Jesień 2020

Oferta programowa

INTYMNE METAMORFOZY

O tych problemach nie mówi się publicznie, ale kobiety, u których one występują, często mierzą się z traumą samotnie. Deformacje, blizny i dysfunkcje miejsc intymnych to dla większości powód do wstydu i kompleksów.

Spowodowane trudnym porodem, tragicznym wypadkiem czy cechą wrodzoną obniżają samoocenę, hamują współżycie, a nawet zagrażają zdrowiu. W nowym programie Discovery Life „Intymne metamorfozy” przybliżymy jedną z najmłodszych dziedzin medycyny estetycznej, która zmieniła życie kobiet na całym świecie – waginoplastykę. Bohaterki tej serii przerywają tabu, by stać się głosem kobiet cierpiących po cichu.

W programie poznamy 5 pacjentek, zmagających się z kilkoma różnymi dolegliwościami stref kobiecych – od wrodzonych defektów estetycznych, przez blizny po cesarskim cięciu, po zagrażające zdrowiu problemy natury anatomicznej. Ich leczeniem zajmie się dr n. med. Piotr Kolczewski. Opowie widzom, jakie przypadłości kwalifikują się do zabiegu, jak należy się do nich przygotować, jak wygląda ich przebieg i ile trwa rekonwalescencja. Dowodem sukcesu będzie radość pacjentek, które odzyskają pewność siebie.