Jesień 2020

Oferta programowa

NOWA MAJA W OGRODZIE

Nie od dziś wiadomo, że ogrody mają magiczną moc i mogą być ukojeniem dla duszy. To właśnie tam spędzamy ciepłe wieczory, podziwiamy naturę, bogactwo barw lub zwyczajnie odpoczywamy od codzienności. Zapraszamy na wyjątkowy spacer po najpiękniejszych ogrodach w Polsce i nie tylko! Na widzów czeka niezastąpiona i jedyna w swoim rodzaju prowadząca – Maja Popielarska!

W premierowych odcinkach odwiedzimy m.in. cienisty ogród w Lezionie, który znajduje się przy ponad 100-letnim budynku dawnej szkoły. Aby dotrzeć do jego głównej części, trzeba przejść przez stodołę, w której urządzono klimatyczną altanę. W Serocku pokażemy metamorfozę przestrzeni, w której byliśmy z kamerą kilkanaście lat temu. Jej właścicielka jest miłośniczką włoskiego klimatu, więc na tarasie można znaleźć tropikalne palmy, juki czy pomarańcze. Wybierzemy się również do holenderskiego miasteczka Beemster, gdzie na terenie podzielonym żywopłotami wysmakowana architektura przenika się z naturą – a to wszystko za sprawą dwojga uroczych gospodarzy. To nie wszystko! W Karkonoszach przeniesiemy się do polsko-japońskiego ogrodu otwartego dla zwiedzających, którego centralnym punktem jest staw z wysokim wodospadem.

Kiedy i co warto zasadzić w swoim ogrodzie? Jak zadbać o rośliny zimą? „Nowa Maja w ogrodzie” to praktyczny poradnik pełen pomysłów oraz ciekawe rozmowy z ekspertami. Tu każdy, nawet początkujący miłośnik natury, znajdzie coś dla siebie.