Jesień 2020

Oferta programowa

SUPERWIZJER

Najpopularniejszy magazyn śledczy w Polsce w tym roku obchodzi swój jubileusz. Od 20 lat Jolanta Konopka przedstawia kolejne reportaże, które dowodzą, że w telewizji jest możliwe rzetelne dziennikarstwo śledcze. Miniony sezon to nie tylko wstrząsające opinią publiczną materiały, ale także dwa filmy, docenione w Polsce i na świecie!

Dziennikarzy „Superwizjera” cechuje bezkompromisowość, dociekliwość i odwaga do podejmowania tematów, które inni zamiatają pod dywan. Kontrowersyjne historie, wielkie afery oraz polityczne skandale – to dla nich chleb powszedni. Materiały pokazywane w programie stanowią połączenie rzetelnego dziennikarstwa ze świetnym warsztatem telewizyjnym. A to wszystko sprawia, że reportaże ogląda się często jak film. „Superwizjer” to pozycja absolutnie obowiązkowa dla tych, którzy chcą wiedzieć, jak wygląda rzeczywistość (i jakie czyhają zagrożenia).

Ostatni sezon „Superwizjera” to poza głośnymi reportażami także dwa filmy. Pierwszy – „Brudna strefa. Koronawirus w Polsce”– miał premierę pod koniec maja i ukazywał kulisy codzienności tych, którzy każdego dnia narażają swoje życie oraz zdrowie, niosą pomoc innym w czasie pandemii. Kilka tygodni później wyemitowano dokument „Covid-19: Świat w zagrożeniu”. Pełnometrażowy reportaż ujawniał, jak epidemia zmieniła życie milionów ludzi na całym świecie. Po emisji w Polsce film trafił do dystrybucji zagranicznej, pokazały go kanały z rodziny Discovery w ponad 100 krajach. Za każdym razem spotkał się z uznaniem publiczności i ekspertów.

Jesienią dziennikarze programu wrócą do śledztw i ponownie przyjrzą się głośnym tematom, które jeszcze kilka miesięcy temu bulwersowały widzów „Superwizjera”. Nie zabraknie też nowych spraw, które rozgrzeją dyskusję w całym kraju. Na trop jakiej afery wpadną tym razem reporterzy programu?