Jesień 2020

Oferta programowa

SZADŹ

Maciej Stuhr (Piotr Wolnicki), Aleksandra Popławska (Agnieszka Polkowska), Bartosz Gelner (Tomasz Mrówiec), Anna Cieślak (Monika Wolnicka), Zofia Domalik (Ewa Banach), Emma Giegżno (Jola), Cezary Łukaszewicz (Wojciech Błaszak), Mirosław Zbrojewicz (Włodek Suzin) i inni.

Hit Playera już jesienią na antenie TVN! Mroczna historia seryjnego mordercy i uwikłanej w śledztwo komisarz była najchętniej oglądaną produkcją serwisu tej wiosny. „Szadź”, serial na podstawie powieści Igora Brejdyganta, to nietypowe połączenie thrillera i kryminału z wyjątkowymi kreacjami aktorskimi Macieja Stuhra i Aleksandry Popławskiej.
 

W okolicach Opola policja odnajduje zwłoki młodej dziewczyny. Wszystko wskazuje na to, że sprawcą jest seryjny morderca, a zbrodnia ma podłoże religijne. Ofiarami są głęboko wierzące kobiety. Agnieszka Polkowska, policjantka prowadząca śledztwo, ma za sobą trudną przeszłość i problemy w życiu osobistym, które skupiają się wokół skomplikowanej relacji z nastoletnią córką. W tym samym czasie szanowany religioznawca Piotr Wolnicki rozpoczyna kolejne zajęcia na uczelni. Co łączy go ze sprawą seryjnego mordercy?

„Szadź” to siedmioodcinkowa produkcja Player Original, w której zagadki nie stanowi tożsamość mordercy, a motywy jego działania. Charyzmatyczny wykładowca, kochający ojciec dwójki dzieci, który wśród swoich studentek wypatruje kolejnych ofiar. Taki właśnie jest Piotr Wolnicki. Czy Agnieszce Polkowskiej uda się odkryć personalia mordercy? Zaczyna się wyścig, w którym stawką będzie ludzkie życie.

Producentem serialu jest Tomasz Blachnicki, producentem wykonawczym Michał Kwieciński i Akson Studio, reżyserami Sławomir Fabicki, Maciej Bochniak, Anna Kazejak, autorami scenariusza Paulina Murawska (główny scenarzysta), Igor Brejdygant oraz Michał Godzic. Za całokształt zdjęć odpowiada Mikołaj Łebkowski. Scenografię przygotowała Marcelina Początek-Kunikowska, a kostiumy – Paweł Grabarczyk oraz Wanda Kowalska. Kierownikiem produkcji jest Magdalena Badura. Zdjęcia powstawały w Opolu oraz w Warszawie.