Jesień 2020

Oferta programowa

TACY SAMI

Los nie podzielił szczęścia równo pomiędzy wszystkich ludzi. Kapryśnie jednym dał więcej, drugim mniej. Na szczęście są tacy, którzy, chcąc podziękować za jego szczodrość, postanawiają wyciągnąć pomocną dłoń do tych niemających powodów do uśmiechu. Bohaterowie nowego reality show nie noszą peleryny i nie posiadają nadprzyrodzonych mocy, a mimo to są superbohaterami, którzy zmieniają życie innych na lepsze. „Tacy sami” to program, jakiego w Polsce jeszcze nie było!

Życie to nie zawsze bajka. Pomimo ogromnych wysiłków, niektórzy po prostu nie mają szczęścia. Cokolwiek by robili i jak bardzo się starali, los zawsze rzuca im kłody pod nogi. Nie mogą także liczyć na wsparcie opieki społecznej, dla której ich sprawa jest jedną z tysiąca podobnych. Inni w tym czasie nie mają powodów do zmartwień – cieszą się sukcesami w sferze osobistej i zawodowej. Często też posiadają potencjał, żeby wesprzeć
tych – być może mieszkających obok nich – którym życie poskąpiło powodów do radości. Teraz postanawiają z niego skorzystać!

„Tacy sami” to coś więcej niż doraźna pomoc czy zwykły przelew na cel charytatywny. To realne wsparcie polegające na prawdziwym zainteresowaniu się cudzymi problemami i ich rozwiązywaniu. Co tydzień widzowie będą świadkami spotkania dwóch – pochodzących z diametralnie różnych światów – rodzin. Członkowie tych lepiej sytuowanych podzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą, tym w gorszej sytuacji życiowej pomogą stanąć na nogi i uwierzyć w siebie. Podczas wspólnej drogi między bohaterami odcinka zaciśnie się więź – która w normalnych warunkach nie miałaby okazji się zbudować – a w tunelu potrzebujących pojawi się światełko nadziei. Widzowie zobaczą, jak dobro zmienia rzeczywistość i przekonają się, że pomagając innym, pomagamy też sobie!