Jesień 2020

Oferta programowa

UWAGA!

Reporterzy „Uwagi!” nie zwalniają tempa. Miniony sezon należał do nich! To właśnie dziennikarze programu jako pierwsi zaczęli pokazywać pandemiczną rzeczywistość z mobilnego studia poruszającego się po ulicach Warszawy. Ryszard Cebula, Tomasz Kubat i Zbigniew Łuczyński – każdego wieczoru, niezależnie od okoliczności, spotykają się z widzami TVN, żeby poinformować ich o rzeczach ważnych i poruszających.

Ostatni sezon to okres pandemii, która zaskoczyła wszystkich. Wyjątkowa rzeczywistość przyniosła nowe problemy, z którymi wszyscy się mierzymy. W tym niecodziennym okresie reporterzy „Uwagi!” odpowiedzieli na zgłoszenia ludzi z problemem pozyskania świadczeń od ZUS-u. Nie odmówili wsparcia opiekunom niepełnosprawnych dzieci, pozostawionym bez pieniędzy i terapeutów. Izolacja, która dotknęła wszystkich, spowodowała wzrost przemocy domowej. Jedną z ofiar jest Patrycja. Wraz z czteroletnim synkiem musiała uciekać z piekła, jakie w domowym zaciszu zgotował jej mąż. Ogromny odzew od widzów po obejrzeniu reportażu pozwolił dziennikarzom „Uwagi!” otoczyć ją opieką i znaleźć jej oraz dziecku schronienie.

Czas ataku wirusa Covid-19 to także moment, kiedy na antenie zadebiutował nowy program twórców „Uwagi!” – „Uwaga! Koronawirus”. Od początku pandemii w specjalnym codziennym raporcie dziennikarze zadawali ekspertom najważniejsze pytania, dementowali nieprawdziwe doniesienia i dawali wskazówki widzom, jak dbać o siebie oraz bliskich. Twórcy „Uwagi!”, chcąc być jeszcze bliżej ludzi, uruchomili mieszczące się w elektrycznym autobusie miejskim mobilne studio, które jako pierwsze wyjechało na opustoszałe wówczas ulice Warszawy. Każdego wieczoru w studiu na kołach prowadzący gościł eksperta, który pomagał uporządkować wiedzę.

Co równie istotne, dziennikarze nie pozwolili, aby pandemia przykryła inne ważne i dramatyczne tematy. Przykładem jest choćby reportaż o trwającym pięć lat koszmarze dziewczynki – ofierze molestowania seksualnego przez ojca. Twórcy programu naświetlili tragedię, do której przyczyniła się obojętność ludzi i instytucji. Kamer „Uwagi!” nie mogło zabraknąć także podczas ewakuacji schroniska dla zwierząt w Radysach, dziś określanego mianem najgorszego w Polsce.

„Uwaga!” – zawsze w Twojej sprawie. Jak wygląda życie po pandemii? Na ile zmienił się nasz kraj i świat? O tym można będzie dowiedzieć się z nowego sezonu programu.