Jesień 2020

Oferta programowa

WYBURZACZE

Głodni wyzwań „Wyburzacze” wracają w ósmym sezonie programu. 

W Toruniu ekipa Radka Balewskiego rozpocznie trudną rozbiórkę przedszkola i Teatru Lalek. Sowa, pracujący na nasypie z gruzu, niespodziewanie straci kontrolę nad koparką. Zaraz potem, w szybę jego kabiny, z impetem wystrzeli metalowy pręt.

Ekipa Eliasza Bogusławskiego będzie musiała zmierzyć się z wyburzeniem starej odlewni w Bytomiu, która znajduje się przy jednej z najbardziej ruchliwych ulic w mieście. Prace przy rozbiórce będą spowalniały problemy związane z zabezpieczeniem ruchu.

W Łodzi ekipa Bartłomieja Jarugi stanie przed niebezpiecznym wyzwaniem wyburzenia wschodniej części zawalającej się kamienicy. Śmiertelnym zagrożeniem dla operatora koparki będzie kilkutonowy zbiornik wiszący na czwartym piętrze.

Dawno niewidziany Jarek Majewski będzie musiał zmierzyć się z rozbiórką starej oficyny. Wyburzenie będzie ekstremalnie trudne, ponieważ obiekt sąsiaduje z parkingiem pełnym samochodów, blokiem mieszkalnym i jedną z najbardziej ruchliwych ulic w Szczecinie.

Zobaczymy też detonację hali, rozbiórkę mostu przenośnikowego w kopalni w Zabrzu, a także rozbiórkę starych magazynów, które niegdyś wybudowano z użyciem elementów azbestowych.