Jesień 2020

Oferta programowa

ZŁODZIEJE

„Elvis" i „Fryzjer" wracają w piątym sezonie programu „Złodzieje”. Emerytowany policjant i były złodziej pokażą, że w większości wypadków oszuści działają w duecie. 

Jako cywilni policjanci będą zatrzymywać kierowców i przeprowadzać badanie specjalnie skalibrowanym alkomatem po to, aby egzekwować mandaty za jeżdżenie na podwójnym gazie. Pokażą, jak skuteczną metodą złodziei jest odwrócenie naszej uwagi. W centrum handlowym „Fryzjer” będzie zderzał się z wytypowanymi ofiarami, rozrzucając przypadkiem drobne. Wszystko po to, aby „Elvis” mógł okraść wskazaną osobę, gdy ta będzie pomagała „Fryzjerowi” zbierać pieniądze. W końcu „Fryzjer” zasymuluje potrącenie, aby wyłudzić od niewinnego kierowcy zadośćuczynienie. Pod przykrywką pościgu policyjnego przejmą samochody oraz wlepią mandaty osobom bez maseczek w miejscach, gdzie nie jest to wymagane, a także palącym papierosy w dopuszczalnej odległości od przystanku autobusowego. Sprawdzą, jak łatwo ukraść samochód za pomocą  urządzenia skanującego sygnał przesyłany z kluczyka do samochodu. Wywabią osoby z mieszkań pod pretekstem wysadzonych korków. W tym samym celu przedstawią ofiarom spreparowany nakaz dezynfekcji ich mieszkań. 

Były złodziej i emerytowany policjant najpierw okradną, a następnie wytłumaczą nam, jak w przyszłości zabezpieczyć się przed podobnymi sytuacjami. Prowadzący program nie boją się niczego, ryzykują zdrowie i życie, żeby nauczyć nas, jak nie dać się obrobić.